Svi volimo da igramo kompjuterske igre! Provedemo sate prelazeći nivoe, osvajajući poene i skupljajući energiju. Ali, da li ste se ikada zapitali ko je glavni kada se igrica pravi? Da bi osposobili Angry bird-a da poleti u vazduh i obori sve prasiće, potrebna nam je Matematika!
Likovi ne bi mogli da se popnu uz nagib, spuste se niz tobogan, ispale metak iz pištolja, ili skoče bez pomoći matematike. Kod igara, najbitnija je geometrija i matematika koja se vrti oko toga (trigonometrija, matrice). A tom matematikom modeliramo fiziku. Igre su najzahtevniji softver, i zbog toga je poznavanje algoritama jako bitno. Jer od toga zavisi da li će sve ići glatko, da li će sudar biti registrovan, da li će protivnici predstavljati izazov, da li će jedinice nalaziti najkraći put kroz mapu... Ne samo samo za sortiranje, nego i čuvanje, pomeranje, detekciju sudara, veštačku inteligenciju, generisanja nivoa...)
Matematika je esencijalna kada je u pitanju programiranje, koristi se u svakom delu stvaranja igre, pa čak i u pravljenju glavnih likova naših omiljenih igara. Geometrija, trigonometrija, algebra i mnoge druge računske operacije se koriste za pravljenje igrice. Od najosnovnije do najsloženije igre, ništa nama bez matematike. Poenta svega je, da ukoliko se ne oslonimo na matematiku, programiranje postaje dosadno i neefikasno, i ograničava nas na mali skup problema koje smo u stanju da rešimo, ostalo je nedokučivo.